پروکسی Socks چیست؟

تعاریف اولیه:

 Socket Secure (SOCKS) پروتكلی است كه برای سرورهای پروکسی استفاده می شود.

” Socket Secure) SOCKS) یک پروتکل اینترنتی است که بسته های شبکه بین مشتری و سرور را از طریق سرور پروکسی تبادل می کند. به طور عملی ، یک سرور SOCKS اتصال TCP را به یک آدرس IP دلخواه بسط می دهد و وسیله ای برای ارسال بسته های UDP فراهم می کند. “

یادآوری:

نسخه های بیشتری از پراکسی های وب Socks در دسترس است اما Socks5 پسوند آن است که به عنوان انعطاف پذیر ترین پروتکل سرور در نظر گرفته می شود زیرا نمی تواند انواع ترافیک شبکه را تغییر دهد. به عبارت ساده ، یک پروکسی ساکس به عنوان پلی بین دستگاه شما و اینترنت کار می کند. به این ترتیب ، تمام ترافیک ایجاد شده هنگام استفاده از این سرور پروکسی نمی تواند با IP واقعی شما مرتبط باشد. پس با خرید پراکسی پرسرعت امنیت خود در فضای اینترنت را گارانتی کنید.

ساختار ساکس

نکته:

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که Socks5 در بین کاربرانی که نیازی به امنیت بالایی ندارند و نمی خواهند به صورت ایمن وصل شوند محبوبیت دارد. به عبارت دیگر ، سرور پروکسی Socks5 IP واقعی شما را تغییر می دهد اما ترافیک شما را رمزگذاری نمی کند. قبلا بارها در خصوص خرید VPN پر سرعت و وی پی ان رایگان صحبت کرده ایم،اینبار اما قصد داریم در خصوص خرید ساکس رایگان و پرسرعت در سایت های معتبر فروش و خرید فیلتر شکن صحبت کنیم. ماهمیشه توصیه می کنیم که فیلتر شکن را ارزان و با کیفیت و پرسرعت بخرید.

هشدار !

“از خرید ساکس رایگان، فیلتر شکن رایگان، پراکسی رایگان، سفارش کریو رایگان جدا پرهیز کنید!

توضیحات تکمیلی:

سرور SOCKS یک سرور پروکسی با هدف کلی است که از طریق مشتری یک اتصال TCP را به یک سرور دیگر برقرار می کند ، سپس کلیه ترافیک ها را بین مشتری و سرور مسیریابی می کند. پس برای هر نوع پروتکل شبکه در هر پورت کار می کند. SOCKS نسخه 5 پشتیبانی بیشتری از امنیت و UDP می کند. سرور SOCKS به هیچ وجه ترافیک شبکه بین مشتری و سرور را تفسیر نمی کند و اغلب از آن استفاده می شود زیرا مشتریان در پشت فایروال هستند و اجازه ندارند اتصالات TCP را به سرورهای خارج از فایروال برقرار کنند مگر اینکه آنها این کار را از طریق سرور SOCKS انجام دهند. به عنوان مثال بیشتر مرورگرهای وب می توانند پیكربندی شوند تا از طریق سرور SOCKS با سرور وب صحبت كنند. از آنجا که مشتری ابتدا باید با سرور SOCKS ارتباط برقرار کند و به میزبان مورد نظر برای اتصال به آن بگوید ، مشتری باید “SOCKS فعال شود”. در ویندوز می توان پشته TCP را “shim” کرد تا همه نرم افزارهای مشتری SOCKS فعال شوند.

و در ادامه:

پروکسی HTTP مشابه است و ممکن است در مواقعی که مشتریان در پشت فایروال هستند از همان هدف استفاده شوند و از ایجاد اتصالات TCP خروجی به سرورهای خارج از فایروال جلوگیری شود. اما ، بر خلاف سرور SOCKS ، یک پروکسی HTTP ترافیک شبکه ای را که بین مشتری و سرور پایین دست ، یعنی پروتکل HTTP می رود ، درک و تفسیر می کند. به همین دلیل از پروکسی HTTP فقط می توان برای اداره ترافیک HTTP استفاده کرد ، اما می تواند بسیار هوشمندانه در مورد نحوه انجام آن باشد. به طور خاص ، می تواند درخواست های مکرر را تشخیص دهد و پاسخ ها را برای بهبود عملکرد ذخیره کند. بسیاری از ISP ها بدون توجه به نحوه پیکربندی مرورگر از پروکسی HTTP استفاده می کنند ، زیرا آنها به سادگی همه ترافیک در پورت 80 را از طریق سرور پروکسی مسیریابی می کنند.

برای امنیت بیشتر در هنگام خرید VPN :

پروکسی HTTP برای پروتکل HTTP ساخته شده است. پروتکل HTTP عملکردهای خاصی دارد و این پروکسی ها این عملکردها را در نظر می گیرند. به همین دلیل این پروکسی ها در وب محبوبیت زیادی دارند. آنها برای پروتکل HTTP ساخته شده اند ، بنابراین منطقی است که از آنها در هنگام مرور وب استفاده کنید. مثل خرید کفش است. شما کفشهایی را می پوشیدید که برای پا ساخته شده اند ، دقیقاً مانند پروکسی هایی که برای وب ساخته شده است.

بر این اساس و همچنین بر اساس اصل امنیت در اینترنت توضیه ما به شما استفاده از قابلیت خرید فیلتر شکن یا خرید VPN در هنگام استفاده از شبکه می باشد. پس از خرید وی پی ان یا خرید فیلترشکن شما می توانید با آرامش در فضای اینترنت وبگردی کنید. همچنین اگر بدنبال پروکسی تلگرام نیز هستید می توانید آنرا از سایت های معتبر خرید ساکس و خرید پراکسی تلگرام تهیه فرمایید. شما می توانید در اینجا راهنمای خرید وی پی ان پر سرعت با امنیت را بخوانید.

خرید پراکسی یا ساکس؟

اما در خصوص ساکس ها باید بگوئیم که در واقع ، این خیلی ساده نیست. پروکسی SOCKS با پروتکل HTTP در ذهن ساخته نشده است ، اما این بدان معنی نیست که آنها نمی توانند در وب استفاده شوند. آنها از نظر ماهیت عمومی تر هستند و در واقع پراکسی های سطح پایین محسوب می شوند. با این حال ، آنها یک مزیت آشکار دارند. آنها به پورت خاصی از پروتکل شبکه گره خورده اند. این انعطاف پذیری را به کاربران می دهد.

کدام پروکسی برای شما مناسب است؟

پروکسی HTTP و SOCKS هر دو گزینه خوبی هستند. این به ترجیح شخصی و کارهایی که می خواهید با پروکسی انجام دهید کاهش می یابد. اگر می خواهید از ابزاری استفاده کنید که با پروکسی SOCKS کار نکند ، می دانید که پروکسی HTTP برای شما مناسب است. از طرف دیگر ، اگر قصد دارید یک بار اطلاعات زیادی را بارگیری کنید ، ممکن است بخواهید با یک پروکسی SOCKS بروید. شما می توانید از افزایش سرعت بهره مند شوید ، بنابراین می توانید اطلاعات بیشتری را در زمان کمتری بارگیری کنید.

نتیجه گیری:

از خود بپرسید که چه چیزی را می خواهیدراستفاده کنید ، و سپس انتخاب کنید. فقط به یاد داشته باشید که به جای خرید فیلتر شکن رایگان ، با فیلتر شکن ارزان و پر سرعت ادامه دهید. قیمت ممکن است مناسب با پروکسی های رایگان باشد ، اما آنها کند و مطمئن نیستند. این امر آنها را برای هر کسی که نیاز به نزدیکی داشته باشد ، تحقق می بخشد. شما به چیزی سریع ، قابل اطمینان و مطمئن نیاز دارید ، بنابراین خرید پروکسی ( پراکسی) و خرید وی پی ان راهی برای دستیابی به آن هستند.

  • tags

Related Posts